W sobotę 8 października odbyły się regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Chełmżyńskiego organizowane przez Stowarzyszenie Białe Żagle Chełmża.

Zostały rozegrane łącznie trzy wyścigi, a w tym jeden główny o „Błękitną Wstęgę Jeziora Chełmżyńskiego”. Warunki wiatrowe okazały się dość wymagające szczególnie podczas „krótkich” wyścigów, kiedy nadeszły największe szkwały.

Organizacja regat była na bardzo dobrym poziomie, a żeglarze ze Stowarzyszenia Białe Żagle Chełmża lokują się na naprawdę dobrym poziomie w żeglarstwie regatowym.

Zwycięzcami w klasie otwarto-pokładowej zostali Mateusz Gotowicki i Wojciech Gaćkowski startując na żaglówce Topper ISO udostępnionej przez Żaglówki Narie. W wyścigu głównym zajęli 2 miejsce tracąc pierwszą pozycje dosłownie o „długość dziobu”.

Udział w regatach brała również zawodniczka Marta Kowalczyk, która finalnie zajęła pozycje pośrodku stawki w klasie otwarto-pokładowej na żaglówce klasy Laser, a w zestawieniu z innymi laserami zajęła 2 miejsce.

Gratulujemy!

Mieliśmy również przyjemność wesprzeć Organizatorów Regat drobnym upominkiem, który został rozlosowany pośród uczestników jako nagroda główna. Gratulujemy wygranej Panu Mariuszowi!

Zdjęcia: Andrzej Smykowski

Kategorie: Aktualności

1 komentarz

Gonzo · 16 października, 2022 o 12:03 pm

Bardzo miło spędzony czas w doborowym towarzystwie Żeglarzy z Mazur. Dziękujemy za udział i zapraszamy .

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram